Rostocker Hütte

25.02.2020

Šimon s Vojtou se chtěli podívat na skialpech do hor. Po chvilce vymýšlení, co by pro kluky bylo ideální, jsem vybral Rostocker Hütte. Chata se nachází v oblasti VenedigerGruppe a je pěkným cílem. Na chatu jsme vyrazili v pátek ráno a odpoledne jsme byli na chatě, trochu nás zaskočila obsluha chaty, která na chatě byla předčasně. Zato nás mile potěšila polopenze v "královském" stylu. Zkrátka Rakušané umí vařit božsky, ale na hory jsme nejeli kvůli jídlu. Rozhodli jsme se, že zítra vyrazíme na protější kopečky.

Po ránu jsme od chaty dali rovnou krátký sjezd a po něm hurá nahoru pod Niklaskogel do sedla Türmljoch. V sedle jsme si dali svačinku, po které jsme pokračovali dál. Dál jsme vyrazili přes Türml směrem na Kleiner Geiger, před kterým jsme uhli a vyrazili podél hřebenu na Grosses Happ, odkud jsme měli krásné výhledy. Zeshora jsme měli krásný sjezd až pod chatu, na které nás čekala večeře ve formě několika chodového menu, což po celém dnu bylo příjemné.

V neděli nás kvůli nepřízni počasí čekal už jen sjezd do údolí. Od rána pršelo a tak ani sjezd nebyl úplně krásný, ale nakonec jsme se dolu dostali, s jediným zádrhelem ve formě jednoho vybouchnutého airbagu při uklízení svačinky. 

tak pic venku

paPája